Konya Büyükşehir Ereğli’ye Kamyon Garajı Kazandırıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli’ye kazandırılacak Kamyon Garajı’nın temeli törenle atıldı.

Temel atma programında konuşan Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yalçın Bozkır, ilçenin önemli ihtiyaçlarından olan kamyon garajının yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

“EREĞLİ’NİN GELECEĞİ İÇİN BİRLİKTE YÜRÜMEK GİBİ MECBURİYETİMİZ VAR”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Biz el ele yürüyoruz, birlikte yürüyoruz. Ereğli’nin geleceği için Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte yürümek gibi bir mecburiyetimiz var. Bunu değerlendirdiğimizde de inşallah çok daha güzel işler yapılacağını görüyoruz” diyerek temeli atılan kamyon garajının ilçeye hayırlı olmasını diledi.

“51 MİLYON 889 BİN LİRAYA MAL OLACAK”

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, projenin Ereğli’nin kamyon parkı ihtiyacını karşılamak amacıyla ilk etapta 100 TIR kapasiteli olarak tasarlandığını ancak ihtiyaç doğrultusunda kapasitenin artırılabileceğini belirterek, “16.660 metrekare alan üzerine yapılacak kamyon garajı güncel bedelle 51 milyon 889 bin liraya mal olacak. Yeni dönemde daha güçlü bir şekilde Ereğli için yükseliş vaktidir. 31 Mart seçimleri bu yükseliş için milad olacak” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN ÇABAMIZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN”

AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka ise Ereğli’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek şunları kaydetti: “Gün geçmiyor ki biz ya bir açılışa ya bir temel atma törenine gitmeyelim. Her gün Konya’nın farklı ilçelerinde veya merkezde yeni hizmetleri kazandırıyoruz. Türkiye eski Türkiye değil artık. Türkiye Yüzyılı vizyonu üzerinden konuşuyoruz. Bu vizyonla Türkiye’nin artık takip eden değil, takip edilen bir ülke olduğunu görmek durumundayız. Bütün çabamız büyük ve güçlü Türkiye için. Ereğli’miz her şeyin en iyisine layık ve biz de bunun için çalışıyoruz. Temeli atılan tesisin hayırlı olmasını diliyorum.” 

“EL BİRLİĞİYLE ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ”

AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi de kamyon ve TIR’ın emek, istihdam ve çalışmak demek olduğunu vurgulayarak, “Bir ülkenin geleceğine damga vuracak en önemli şey o ülkenin yeterli gelire sahip olabilmesi ve kendisine yetebilmesidir. İşte bundan dolayı da her ne zaman bir talep söz konusu olduğunda imkanlar ölçüsünde, el birliğiyle çözümler üreteceğiz ve Ereğli’mize, Konya’mıza ve ülkemize güzel hizmetleri gerçekleştireceğiz. Ben başkanımıza başarılar diliyorum. Bütün Ereğli’mizden de güçlü bir destek beklediğimizi ifade edelim. Büyükşehir Belediye Başkanımızla, ilçe belediyelerimizle koordinasyonu sağlıklı bir şekilde yürüttüğümüzde bütün imkanları hemşehrilerimizin hizmetine, emrine sunuluyor” diye konuştu.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Erol ve MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın da katıldığı programında konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Ereğli Kamyon Garajı’nın temeli dualarla atıldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x